unia europejskawysoki kontrast A A A
 • popc

  popc

  www.muzeach

  Projekt POPC

 • Kresy

  Kresy

  Z Kresów ocalone

  Zbiórka pamiątek i opowieści kresowych

 • Z Wawelu do Lublina

  Zamek Lubelski, 4 grudnia 2021 – 27 lutego 2022.

Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych - Wrocław (16-19.09)

Wersja do druku Poleć znajomemu

ZAPRASZAMY DO PUNKTU ZBIÓRKI WE WROCŁAWIU:
16-19 września: Ossolineum (Stara Plebania), plac Biskupa Nankiera 17, 50-140 Wrocław.

Zapraszamy mieszkańców Wrocławia i regionu do wzięcia udziału w akcji "Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych" prowadzonej przez Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej – oddział Muzeum Narodowego w Lublinie (więcej o akcji: www.ocalone.mnwl.pl). Dzięki gościnności Zakładu Narodowego im. Ossolińskich w dniach 16-19.09.2021 będziemy prowadzić naszą akcję we Wrocławiu. Zachęcamy do przekazania pamiątek z Kresów oraz podzielenia się Państwa wspomnieniami z życia na tych terenach. Przekazanie obiektów następuje w formie darowizny. Zapewniamy, że wszystkie darowane przedmioty zostaną otoczone opieką, będą przechowywane w warunkach, które pozwolą uchronić je przed zniszczeniem. Natomiast zarejestrowane opowieści dadzą niepowtarzalną okazję ocalenia autentycznych, indywidualnych wspomnień. Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zapraszamy do punktu zbiórki we Wrocławiu!
Recepcja: sala konferencyjna, I piętro
Budynek Starej Plebanii: pl. Biskupa Nankiera 17

GODZINY PRACY PUNKTU ZBIÓRKI:

16.09 (czwartek), godz. 14-18
17.09 (piątek), godz. 9-18
18.09 (sobota), godz. 9-18
19.09 (niedziela), godz. 9-12

Przekazanie pamiątek oraz rejestracja opowieści nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Darczyńcy. Wszystkie niezbędne dokumenty będą gotowe w Recepcji (wzory dokumentów oraz regulamin akcji dostępne są na stronie: www.ocalone.mnwl.pl). Istnieje możliwość umówienia się na spotkanie na konkretną godzinę –  w tym celu zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego. W razie pytań Biuro Obsługi Zbiórki udzieli wszelkich informacji.

Kontakt:
tel. +48 726 022 100
e-mail: zbiorka@mnwl.pl

Adres zbiórki w Katowicach:
Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Stara Plebania
Pl. Biskupa Nankiera 17
50-140 Wrocław


W związku z sytuacją epidemiologiczną zapewniamy, iż dokładamy wszelkich starań, aby przekazanie pamiątek bądź wspomnień odbywało się w bezpiecznych warunkach. Wszystkim Darczyńcom odwiedzającym punkt zbiórki udostępnimy środki ochrony (maseczki, płyn do dezynfekcji, rękawice). Zachęcamy, aby pomimo utrudnionych warunków, wziąć udział w akcji.