unia europejskawysoki kontrast A A A
 • popc

  popc

  www.muzeach

  Projekt POPC

 • Kresy

  Kresy

  Z Kresów ocalone

  Zbiórka pamiątek i opowieści kresowych

 • Nowe Otwarcie

  Nowe Otwarcie

  Nowe otwarcie

  Muzeum Narodowe w Lublinie czynne od 7 maja

Podsumowanie trzeciego kwartału projektu

Wersja do druku Poleć znajomemu

Jednym z zadań projektu www.muzeach jest rozwój infrastruktury służącej do digitalizacji i udostępnienia zasobów cyfrowych. Ten etap działań w Muzeum Lubelskim dobiega końca

Zakończyliśmy realizację zasadniczej części zadania dotyczącego zakupów związanych z rozwojem serwerowni oraz pracowni digitalizacyjnej. Zakupiony został sprzęt i oprogramowanie do pracowni. Pracownicy merytoryczni weryfikują metadanowe opisy zabytków, przygotowują opisy popularyzatorskie. Konserwatorzy Muzeum Lubelskiego  pracują nad obiektami przygotowując je do trwającego procesu digitalizacji. Ponad 180 zabytków zostało już z digitalizowanych! Ponadto prowadzone są działania promocyjne wokół projektu, a także przygotowywane materiały edukacyjne. Trwają szkolenia realizowane w ramach projektu, m.in. dotyczące bezpieczeństwa sieci.

Projekt www.muzeach dofinasowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (Działanie 2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego. Poddziałanie 2.3.2 Cyfrowe udostępnianie zasobów kultury). Realizowany jest przez Muzeum Lubelskie w Lublinie wraz z partnerami na zasadzie konsorcjum: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum  - Zamek w Łańcucie.