unia europejskawysoki kontrast A A A
 • popc

  popc

  www.muzeach

  Projekt POPC

 • Kresy

  Kresy

  Z Kresów ocalone

  Zbiórka pamiątek i opowieści kresowych

 • Dworek prace remontowe

  Dworek prace remontowe

  Nazwa zadania

  Prace remontowe i konserwatorskie budynku Dworku Wincetego Pola

 • Język koloru

  Język koloru

  Język koloru

  Wystawa malarstwa ze zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie

Podsumowanie szóstego kwartału projektu

Wersja do druku Poleć znajomemu

Powstaje nowa strona internetowa Muzeum Narodowego w Lublinie oraz wspólna multiwyszukiwarka projektu www.muzeach. Podsumowujemy działania VI kwartału projektu.

W Muzeum Narodowym w Lublinie kontynuowany jest proces digitalizacji oraz trwają prace konserwatorskie. Pracownicy merytoryczni weryfikują opisy metadanowe i przygotowują opisy popularyzatorskie muzealiów. Zdigitalizowanych zostało 626 obiektów.

Odebraliśmy pierwszy etap dostosowania strony internetowej Muzeum Narodowego w Lublinie. Trwają również prace nad budową wspólnej strony z multiwyszukiwarką. Wokół projektu prowadzone są działania promocyjne na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Muzeum Narodowego w Lublinie, a także prace nad kampanią firmy zewnętrznej. Kontynuujemy również przygotowania do realizacji działań edukacyjnych w 2021 roku.

Ponadto zostały podpisane umowy na digitalizację i publikację zbiorów cyfrowych 3D z wykorzystaniem technik fotogrametrycznych i skanowania światłem strukturalnym. W szóstym kwartale projektu zakończyliśmy też wszystkie zakupy związane z rozwojem infrastruktury w związku z procesem digitalizacji. Dotychczas odbyły się już wszystkie zaplanowane szkolenia.

***

Projekt www.muzeach dofinasowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (Działanie 2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego. Poddziałanie 2.3.2 Cyfrowe udostępnianie zasobów kultury). Realizowany jest przez Muzeum Narodowe w Lublinie wraz z partnerami na zasadzie konsorcjum: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum - Zamek w Łańcucie.