unia europejskawysoki kontrast A A A
 • popc

  popc

  www.muzeach

  Projekt POPC

 • Kresy

  Kresy

  Z Kresów ocalone

  Zbiórka pamiątek i opowieści kresowych

 • Dworek prace remontowe

  Dworek prace remontowe

  Nazwa zadania

  Prace remontowe i konserwatorskie budynku Dworku Wincetego Pola

 • Język koloru

  Język koloru

  Język koloru

  Wystawa malarstwa ze zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie

Podsumowanie siódmego kwartału projektu

Wersja do druku Poleć znajomemu

Prace nad nową stroną internetową Muzeum Narodowego w Lublinie dobiegają końca. Zakończył się proces digitalizacji i publikacji zbiorów cyfrowych 3D.

W siódmym kwartale projektu kontynuowane są prace nad digitalizacją i konserwacją muzealiów 2D. Pracownicy merytoryczni weryfikują opisy metadanowe oraz przygotowują opisy popularyzatorskie. Dotychczas zdigitalizowanych zostało 768 obiektów.

Realizacja dostosowania strony Muzeum Narodowego w Lublinie zakończyła się z dniem 30 listopada 2020 roku. Do wykonania pozostało m.in. wdrożenie oprogramowania oraz aktualizacja treści i zbiorów obiektów. W tym czasie ukończony został także proces digitalizacji i publikacji zbiorów cyfrowych 3D z wykorzystaniem technik fotogrametrycznych i skanowania światłem strukturalnym.

Kontynuowane są działania promocyjne wokół projektu na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Muzeum Narodowego w Lublinie, a także prace nad kampanią firmy zewnętrznej. Trwają również przygotowania ścieżek edukacyjnych oraz prace nad budową wspólnej multiwyszukiwarki projektu www.muzeach.

***
Projekt www.muzeach dofinasowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (Działanie 2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego. Poddziałanie 2.3.2 Cyfrowe udostępnianie zasobów kultury). Realizowany jest przez Muzeum Narodowe w Lublinie wraz z partnerami na zasadzie konsorcjum: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum - Zamek w Łańcucie.