unia europejskawysoki kontrast A A A
 • popc

  popc

  www.muzeach

  Projekt POPC

 • Kresy

  Kresy

  Z Kresów ocalone

  Zbiórka pamiątek i opowieści kresowych

 • Dworek prace remontowe

  Dworek prace remontowe

  Nazwa zadania

  Prace remontowe i konserwatorskie budynku Dworku Wincetego Pola

 • Język koloru

  Język koloru

  Język koloru

  Wystawa malarstwa ze zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie

Podsumowanie ósmego kwartału projektu

Wersja do druku Poleć znajomemu

W Muzeum Narodowym w Lublinie trwają prace nad digitalizacją muzealiów oraz aktualizacją treści na nowej stronie internetowej Muzeum. Podsumowujemy ósmy kwartał projektu (styczeń-marzec 2021).

W ósmym kwartale projektu kontynuowane są prace nad digitalizacją i publikacją muzealiów 2D. Powstają opisy popularyzatorskie, uzupełnianie są opisy metadanowe. Trwa proces przygotowania konserwatorskiego obiektów, a następnie ich digitalizacji. Jednym z ciekawszych zdigitalizowanych ostatnio obiektów jest rysunek Jana Matejki z 2 poł. XIX w. przedstawiający 5 szkiców mężczyzny w stroju staropolskim. Dotychczas zdigitalizowanych zostało 877 obiektów.

Realizowane są także prace związane z uzupełnianiem i aktualizacją treści na nowej stronie www Muzeum Narodowego w Lublinie, która została dostosowana w zeszłym roku. Kontynuowane są również działania promocyjne wokół projektu na stronie internetowej Muzeum, a także prace nad ścieżkami edukacyjnymi.

***
Projekt www.muzeach dofinasowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (Działanie 2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego. Poddziałanie 2.3.2 Cyfrowe udostępnianie zasobów kultury). Realizowany jest przez Muzeum Narodowe w Lublinie wraz z partnerami na zasadzie konsorcjum: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum - Zamek w Łańcucie.