unia europejskawysoki kontrast A A A
  • mzwdr

    mzwdr

    Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej

KONKURS NA KONCEPCJĘ ARCHITEKTONICZNO-SCENOGRAFICZNĄ

Wersja do druku Poleć znajomemu

Muzeum Lubelskie w Lublinie oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłasza konkurs na koncepcję architektoniczno-scenograficzną oddziału Muzeum Lubelskiego w Lublinie – Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej.

Celem Muzeum jest przyciągnięcie szerokiego grona wymagających odbiorców interesujących się dziedzictwem Rzeczypospolitej. Ekspozycje będą pełnić rolę wiodącą w nawiązaniu do twórczości artystycznej i historii ziem wschodnich, które wymagają stałego dialogu i wartościowania zapisu historii. Tę rolę pełnią wystawy zmienne realizowane w przestrzeniach poza ekspozycją stałą, niekiedy mające formę interwencji multimedialnej. Wystawy te skierowane będą do szerokiego kręgu odbiorców – od osób zainteresowanych szeroko pojmowaną kulturą przeszłości i teraźniejszości po publiczność skłaniającą się ku sztuce współczesnej wschodu. Zgodnie z misją Muzeum, w myśl której tworzenie i przekazywanie wiedzy połączonej z doświadczeniem muzealniczym daje uzasadnione współistnienie.

Pałac po gruntownych pracach budowlano-konserwatorskich będzie posiadał przestrzenie ekspozycyjne, w których będzie możliwość prowadzenia działalności kulturalnej również w innych formach, np. koncertów, odczytów. Muzeum ukierunkowane będzie na maksymalnie szeroką ofertę edukacyjną, adresowaną do młodego odbiorcy jak i dojrzałego posiadającego wiedzę i chcącego się nią podzielić. Jego usytuowanie w atrakcyjnej przestrzeni, w samym centrum miasta, daje też ogromną szansę zadedykowania oferty turystom z kraju i zagranicy, coraz liczniej odwiedzającym Lublin.

Zapraszamy do przedstawienia koncepcji architektonicznej i scenograficznej wnętrz Pałacu Lubomirskich w Lublinie dostosowanych do potrzeb i programu Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej oraz zaproponowania projektu ekspozycji stałej i czasowej oraz zmiennej w tych przestrzeniach.

O konkursie
Regulamin konkursu
Harmonogram
Sąd konkursowy
Kryteria oceny
Nagrody

WYNIKI KONKURSU

- I NAGRODĘ w wysokości 56 250,00 zł netto oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie Dokumentacji projektowej będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej otrzymuje:
WXCA Sp.z o.o
ul. Bracka 18/ lok62
00-028 Warszawa

Skład zespołu autorskiego:
Szczepan  Wroński (Warszawa), Katarzyna Dudek (Warszawa), Michał Czerwiński (Pruszków), Michał Sokołowski (Warszawa), Tim Ventimiglia (Berlin), Katarzyna Kozera (Berlin), Małgorzata Stolarska-Fronia (Berlin), Agnieszka Barańska (Berlin), Anita Walter (Berlin), Miriam Zanzinger (Berlin), Sebastian Scheller (Berlin), Sara Omassi (Berlin), Irene Feria (Berlin).

- II NAGRODĘ w wysokości 36 250 zł netto otrzymuje:
Marcin Kwietowicz, Warszawa
Mateusz Załuska, Basel (Szwajcaria)

Skład zespołu autorskiego:
Architektura:
autorzy: Marcin Kwietowicz, Mateusz Załuska
współpraca autorska: Marta Wiśniewska
współpraca: Patrycja Dyląg, Filip Pawłowski, Julia Wąsek
Scenariusz wystawy
autor: Ewa Mazur
konserwacja zabytków: Maciej Czyński
konstrukcja: Daniel Przybyłek
ochrona p. poż.: Marek Oficjalski

- Wyróżnienie w wysokości 11 250 zł netto otrzymuje:
1. Julian Żmijewski
Jaz +Architekci Żmijewski Jaworski Massé s.c.
ul. Słupecka 9/17B
02-309 Warszawa

2. Andrzej Jaworski
Jaz +Architekci Żmijewski Jaworski Massé s.c.
ul. Słupecka 9/17B
02-309 Warszawa

3. Zuzanna Massé-Deda
Jaz +Architekci Żmijewski Jaworski Massé s.c.
ul. Słupecka 9/17B
02-309 Warszawa

Skład zespołu:
Julian Żmijewski, Andrzej Jaworski, Zuzanna Massé-Deda, Karolina Reguła, Agnieszka Radomska, Monika Tymińska, Maciej Korotko, Blanka Jarębska-Kisiel, Antoni Mirosław, Piotr Wiśnioch, Cecylia Brandt-Jeżo

- Wyróżnienie w wysokości 11 250 zł netto otrzymuje:
Mużacz Łukasz, Lublin
Babyn Ernest, Radom
Piotr  Pękala, Lublin

Skład zespołu:
Babyn Ernest, Mużacz Łukasz

Oficjalne, publiczne ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 6 grudnia 2019r., o godz. 15.00 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3).
Wystawa czynna do 13 grudnia 2019r. (codziennie w godzinach od 10:00 do 16:00, w poniedziałek nieczynna).

Kontakt
Zarząd Główny
Stowarzyszenia Architektów Polskich
ul. Foksal 2
00-366 Warszawa
e-mail: konkurs-lublin-muzeum@sarp.org.pl