unia europejskawysoki kontrast A A A
 • popc

  popc

  www.muzeach

  Projekt POPC

 • Kresy

  Kresy

  Z Kresów ocalone

  Zbiórka pamiątek i opowieści kresowych

 • Nowe Otwarcie

  Nowe Otwarcie

  Nowe otwarcie

  Muzeum Narodowe w Lublinie czynne od 7 maja

Oferta dla przedszkoli

Wersja do druku Poleć znajomemu

Propozycja zajęć edukacyjnych dla przedszkoli

W związku z przebudową Muzeum w ramach projektu „Muzeum Lubelskie – ochrona dziedzictwa przeszłości i nowe wyzwania przyszłości: edukacja, nauka, innowacyjność, promocja regionu, turystyka”  ekspozycje na Zamku Lubelskim pozostają NIECZYNNE, przez co zajęcia edukacyjne na Zamku zostają zawieszone. Zachęcamy Państwa do korzystania z oferty naszych Oddziałów lub do kontaktu w sprawie przeprowadzenia lekcji muzealnych w Państwa przedszkolach.

Poznajemy Muzeum

Na zajęciach staramy się w prosty, a zarazem atrakcyjny sposób przekazać dzieciom wiedzę na temat funkcjonowania muzeum oraz przybliżyć podstawowe pojęcia związane z muzealnictwem, takie jak: eksponat, ekspozycja, kolekcja, galeria. Dzieci poznają także wybrane ekspozycje Zamku Lubelskiego poprzez zabawę w poszukiwanie muzealiów z pomocą zdjęć i rysunków oraz opowieści na ich temat. Drugą część zajęć wypełnia rysowanie eksponatów, które najbardziej zapadły w pamięć małym  uczestnikom.

Legendy Lubelskie

Skąd Lublin wziął swoją nazwę? Dlaczego koziołek znajduje się w herbie naszego miasta? Co robi odcisk czarciej łapy na trybunalskim stole? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie zajęć, podczas których uczestnicy poznają najważniejsze legendy lubelskie łączące się z bogatą przeszłością miasta. Na zakończenie dzieci tworzą ilustracje do legend.

Uwaga: 

Koszt zajęć wynosi 55 zł od grupy (dzieci do lat 7 mają bezpłatny wstęp do Muzeum). 

Szczegółowe informacje, jak zamówić lekcję muzealną.