unia europejskawysoki kontrast A A A
  • Zapraszamy do oddziału

    Zapraszamy do oddziału

    Zapraszamy do oddziału

    Oddział - Muzeum Literackie w Nałęczowie
    Filia - Muzeum Bolesława Prusa

Konkurs im. Bolesława Prusa

Wersja do druku Poleć znajomemu

Uroczyste wręczenie nagród: 15 września 2017 w Nałęczowie

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji Konkursu im. Bolesława Prusa na felieton!

VII Ogólnopolski konkurs im. Bolesława Prusa na felieton przeprowadzony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez Muzeum Bolesław Prusa w Nałęczowie - Filię Muzeum Literackiego w Nałęczowie, będącego oddziałem zamiejscowym Muzeum Lubelskiego w Lublinie oraz Wydawnictwo Episteme zorganizowany został w dwóch grupach wiekowych.

W  przewidzianym Regulaminem terminie (od 23 marca do 30 czerwca 2017 r.) do Organizatorów wpłynęło 35 prac:  w kategorii dorośli zgłoszono 23 prace konkursowe, w kategorii młodzież 12 prac konkursowych.

Komisja Konkursowa w składzie:
prof. dr hab. Beata Obsulewicz-Niewińska,
dr hab. Monika Gabryś-Sławińska,
red. Grażyna Stankiewicz,
Paulina Kowalczyk,
Ewa Smołka,
po stwierdzeniu prawidłowości zgłoszeń do Konkursu i zapoznaniu się z pracami konkursowymi wyłoniła zwycięzców w obu kategoriach.

W kategorii dorośli Komisja Konkursowa przyznała:

I miejsce Jakubowi Filipkowskiemu z Ostrowca Świętokrzyskiego za felieton Tryptyk dla bogów olimpijskich (nagroda w postaci: najnowszego wydania publicystyki Bolesława Prusa - Wydawnictwo Episteme, pióra wiecznego Parker IM  - nagroda ufundowana przez Burmistrza Nałęczowa, publikacji felietonu na łamach miesięcznika „LAJF”  oraz „Gazety Nałęczowskiej”, publikacji felietonu na stronie Polskiego Portalu Kultury O.pl, rocznej prenumeraty miesięcznika LAJF – magazyn lubelski)

II  miejsce - Józefowi Sławomirowi Orzeł (zam. Kol. Zagórze) za felieton Niedosłuch (nagroda w postaci: książki Bolesława Prusa - Wydawnictwo Episteme oraz publikacja nagrodzonego felietonu w „Gazecie Nałęczowskiej”)

III miejsce  - Sławomirowi Siekowi (zam. Batorz) za felieton Oda do turysty (nagroda w postaci: książki Bolesława Prusa - Wydawnictwo Episteme oraz publikacja nagrodzonego felietonu w „Gazecie Nałęczowskiej”)

Ponadto Komisja Konkursowa przyznała wyróżnienie Piotrowi Macełko (zam. Połęcze)  za felieton Nie każdy wie, że… (nagroda w postaci: publikacji felietonu na łamach miesięcznika „LAJF”).

W kategorii młodzież Komisja Konkursowa przyznała:

I miejsce Maciejowi Kulbace z Lublina, uczniowi II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, za felieton Majtki Calvina Kleina (nagroda w postaci: najnowszego wydania publicystyki Bolesława Prusa - Wydawnictwo Episteme, pióra wiecznego Parker IM  - nagroda ufundowana przez Burmistrza Nałęczowa, publikacji felietonu na łamach „Gazety Nałęczowskiej”, publikacji felietonu na stronie Polskiego Portalu Kultury O.pl, rocznej prenumeraty miesięcznika LAJF – magazyn lubelski)

II miejsce Marcelinie Koncewicz (zam. Tęgoborze, uczennica I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu)  za felieton  Dziwne ma Pani hobby (nagroda w postaci: książki Bolesława Prusa - Wydawnictwo Episteme oraz publikacja nagrodzonego felietonu w „Gazecie Nałęczowskiej”)

III miejsce Annie Ścisłowskiej (zam. Rozpłucie, uczennica Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej) za felieton Ludzie zapomnieli  (nagroda w postaci: książki Bolesława Prusa - Wydawnictwo Episteme oraz publikacja nagrodzonego felietonu w „Gazecie Nałęczowskiej”)

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za nadesłanie felietonów i już zapraszamy do zmagań w 8. Ogólnopolskim konkursie im. Bolesława Prusa na felieton.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 15 września br. w Nałęczowie. Zapraszamy!

Regulamin konkursu