unia europejskawysoki kontrast A A A
 • popc

  popc

  www.muzeach

  Projekt POPC

 • Kresy

  Kresy

  Z Kresów ocalone

  Zbiórka pamiątek i opowieści kresowych

 • Z Wawelu do Lublina

  Zamek Lubelski, 4 grudnia 2021 – 27 lutego 2022.

Rozbudowa kolekcji grafiki współczesnej

Wersja do druku Poleć znajomemu

Muzeum Narodowe w Lublinie otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania „Rozbudowa kolekcji grafiki współczesnej. Zakup prac artystów związanych z lubelskim środowiskiem graficznym”.

Muzeum Narodowe w Lublinie otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z dotacji celowej na realizację zadania „Rozbudowa kolekcji grafiki współczesnej. Zakup prac artystów związanych z lubelskim środowiskiem graficznym”.

Zadaniem objęto prace twórców, którzy stanowią generację artystów grafików w istotny sposób współtworzących obraz lubelskiego środowiska artystycznego. Ich działania na polu graficznego medium – nowoczesne myślenie o formie, tradycja doskonałego warsztatu i wyczulenie na wysoką jakość dzieła wpłynęły na pozycję lubelskiej grafiki na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, sprawiając, że Lublin stał się jednym z ważnych ośrodków graficznych w kraju i za granicą. W ramach zadania zakupiono 14 prac autorstwa: Grzegorza Mazurka, Sławomira Plewki, Krzysztofa Szymanowicza, Andrzeja Węcławskiego.Andrzej Węcławski, Adyton, Kurtyna I, 2020/2021, druk cyfrowy, serigrafia, papier, 114 x 139 cmKrzysztof Szymanowicz (ur. 1960), Engram XXA, 2018 r., linoryt, papier, 90x130 cm

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.