unia europejskawysoki kontrast A A A
 • popc

  popc

  www.muzeach

  Projekt POPC

 • Kresy

  Kresy

  Z Kresów ocalone

  Zbiórka pamiątek i opowieści kresowych

 • Nowe Otwarcie

  Nowe Otwarcie

  Nowe otwarcie

  Muzeum Narodowe w Lublinie czynne od 7 maja

IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu

Wersja do druku Poleć znajomemu

IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2021 roku w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej oraz na Placu Litewskim.

MASKA-RADA to temat tegorocznej edycji festiwalu. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z tańcem, muzyką, teatrem, historyczną żonglerką flagami. Lublin ożyje renesansowymi korowodami, warsztatami, spacerami, tanecznymi i teatralnymi występami.

Podczas tej edycji planowana jest wystawa masek renesansowych charakterystycznych dla komedii dell`arte z pokazem scenek teatralnych. Maski są autorstwa Jonathana Frohlicha, który ma własną pracownię masek w Krakowie i jest współtwórcą Studio Dono i Trupy Komedianci jedynej profesjonalnej grupy teatralnej w Polsce specjalizującej się w komedii dell`arte.

Historię masek w kulturze renesansowej i późniejszych wiekach przedstawi Anna Iłczuk edukatorka, rekonstruktorka, tancerka i znawczyni kultury dawnej.

Maskę komediową i renesansową przybliżą nam poprzez prezentacje scenek jedyni w Polsce, profesjonalnie odtwarzający komedię dell`arte Trupa Komedianty z Krakowa.

Nowością będą warsztaty tradycyjnych tańców egipskich, które poprowadzi tancerz z Aleksandrii, warsztaty muzyczne a także bal renesansowy w strojach z epoki.

Muzycznie przywołają ducha minionych epok i zaproszą do tańca zespoły: Szelindek z Węgier, Fleurdelis z Warszawy, Zespół Lunaris z Lęborka i La Folia z Lublina.

Taneczne spektakle zaprezentują: Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”, Pavanilia, Akademia Tańca Dawnego, Zespół Ver Vetustatis, Klub Tańca Dawnego „Alta Novella”

Popisowo wykonają historyczną żonglerkę flagami Sbandieratori Belriguardo.

Nie zabraknie też wykładów, spacerów i warsztatów tematycznych, a także specjalnie opracowanej na potrzeby festiwalu gry miejskiej.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w przestrzeniach Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej Oddziału Muzeum Narodowego w Lublinie i na Placu Litewskim.

Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Belriguardo okno na historię i sztukę.

Partnerzy festiwalu to: Muzeum Narodowe w Lublinie; Lubelska Trasa Podziemna, Piwnica pod Fortuną, MDK nr 2 w Lublinie.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Link do wydarzenia na Facebooku